Datum objave: 2018-10-26

Kreator Racing MX Team dvostruki je prvak Hrvatske 2018.

Kreator Racing MX Team zaključio je 2018. godinu osvajanjem dvostruke titule prvaka Hrvatske!

Crno-zelene boje Kreator Racinga u ovoj su sezoni branili Matija Kelava (KTM 450, klasa MX Open), Nikola Hranić (KTM 250, klasa MX2), Kristian Jakopec (Kawasaki 250, klasa MX2) i jedini junior Matija Šterpin (KTM 85, klasa MX85).

Prvenstvo Hrvatske u motocrossu sastojalo se od 10 utrka, u kojem su seniori suvereno osvojili timski naslov prvaka Hrvatske, dominirajući na utrkama kroz cijelu sezonu. Osim timskog, u Kreator Racing MX Team stigao je i naslov prvaka Hrvatske u klasi MX Open, koji je osvojio Matija Kelava.

Nakon titule u motocrossu, crno-zeleni su isti uspjeh ponovili i u državnom prvenstvu u disciplini supercross. Odlično su vozili i osvojili još jedan naslov prvaka Hrvatske, ukupno 14. u posljednje 4 sezone natjecanja u motocrossu i supercrossu.

Osim uspjeha na hrvatskim motocross i supercross stazama, Kreator Racing MX Team napravio je i međunarodni iskorak. Matija Kelava osvojio je četvrto mjesto u ukupnom poretku Europskog prvenstva za klasu EMX Open, dok je Matija Šterpin vozio utrke vrlo jakog Prvenstva Italije u klasi MX85 Senior. Završio je sezonu na 10. mjestu u konkurenciji od 85 vozača.